Aktuality

Přečtěte si, co je nového - tiskové zprávy, komentáře a výstupy z médií


 

Počátkem měsíce května vyzvalo Sdružení místních samospráv ČR společně se zástupci některých krajů stát, aby pomohl obcím, městům a krajům rozhýbat regionální ekonomiku. Situace spojená s koronavirovou pandemií ji velmi oslabila a je tak nutné ekonomiku postupně navrátit k normálu.

Rada Pardubického kraje sáhla k úsporám a usnesením z 27. dubna 2020 zrušila některé dotační programy Pardubického kraje pro rok 2020. Zároveň rozhodla o snížení celkového objemu peněžních prostředků vyčleněných na Program na podporu kultury a památkové péče v Pardubickém kraji na rok 2020 a spoří i v dalších kapitolách krajského rozpočtu. Naše...

Pečlivě jsem prostudovala nově přijatý zákon o kompenzačním bonusu a zjistila jsem, že vláda v tichosti připravila obce o další peníze na jejich rozvoj. V § 6 se totiž skrývá pro obce zásadní věc. Uvádí se zde, že kompenzační bonus vyplácený jako podpora OSVČ se spravuje podle daňového řádu a bere se jako vratka daně z příjmu fyzických osob...

Probuzení do prvomájového rána... těšila jsem se na něj. Venku přes noc napršelo a rostliny už dychtivě čekaly na kapku vláhy. Rozkvetlé stromy lákají k polibku pod nimi - bez roušek.

Slovo zdraví je v posledním čase hodně skloňované a každý z nás ho vnímá jinak. Na podstatě se asi většina shodne, ale to, co nás ovlivňuje je strach, obava o zdraví, proto je tak těžké dělat v této době jakákoliv rozhodnutí. Pro někoho mohou být správná, pro někoho špatná.

Nedošínský háj je pro mě srdeční záležitostí. V Nedošíně u Litomyšle jsem trávila v dětství prázdniny u babičky a u dědy a i dnes sem chodím ráda velmi často na procházky a běhat. Vnoučata vodím k řece Loučné a sledujeme kačenky, je tu klid a pohoda.