Martin Staněk

Kdo jsem

V současné době starosta skoro čtyřtisícového města Sezemice. Mezi mé koníčky a záliby patří především vnučka, starostování, turistika, kolo, ale také víno, převážně červené. Je mi 56 let.

Moje motto

Asi citáty od Jana Wericha: "Kde blb, tam nebezpečno!"

A samozřejmě: "Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."

Kdo nebo co mi v kampani pomůže

Určitě manželka a snad i občané Sezemic, při vidině některých slibovaných investičních záměrů pardubického kraje, zvláště do obchvatu města a oprav komunikací, které bych snad jako zastupitel kraje mohl popohnat dopředu.

Proč kandiduji

Chci pomáhat malým obcím a menším městům, aby se na ně v krajích nezapomínalo.

A proč za STAN

Za STAN kandiduji, protože si myslím, že toto hnutí má nejblíže k našim občanům a hájí převážně jejich zájmy.

Co je moje přidaná hodnota

Asi smysl pro humor. Bez něj by se práce starosty nedala přežít. Chtěl bych také, aby se lidé k sobě chovali jako přátelé a vyhýbali se stresům.

Co by mě nejvíce potěšilo, kdyby se v nejbližší době v našem kraji změnilo? A co by naopak mělo určitě zůstat, jak je? Co by se mohlo rozvíjet?

Nejvíce by mě potěšilo zlepšení dopravy - obchvaty měst a obcí, opravy komunikací, ale také zlepšení situace ve zdravotnictví. To je ale i celorepublikový problém. A to jsem se zmínil jenom o zlomku problémů ve dvou oblastech.

Kdybych chtěl někoho pochválit, kohokoliv, kdo by to byl a za co?

Pochválit bych chtěl hlavně obyčejné občany, kteří si umějí navzájem pomáhat v různých situacích a nespoléhají na pomoc státu, potažmo krajů. To se nakonec ukázalo i při nedávné pandemii. Nesmím ale zapomenout ani na dobrovolné hasiče, zdravotníky, dobrovolníky z řad občanů a všechny záchranné složky IZS. I jejich práce si nesmírně vážím.