VRAŤME ZEMI BUDOUCNOST!

18.05.2021

Kampaň máme zahájenou. Během zahájení jsme představili priority mezi které patří vyvedení země z krize, modernizace ekonomiky i podpora podnikání či inovací, férové daně, dostupné zdravotnictví, školství pro 21. století, průhledné fungování států bez korupce nebo ochrana naší krajiny a pitné vody.

Poslední těžký rok v pandemii krizi Česka ještě prohloubil a naplno ukázal, co naši zemi trápí. Pokračující klientelismus, chaos v řízení státu, absence dlouhodobého plánu, neschopnost státu vyrovnat se s krizovými situacemi. To a mnohé další chceme řešit. Připravili jsme proto volební program, který vrátí naši zemi budoucnost a uděláme maximum pro jeho realizaci," uvedl Ivan Bartoš.

"Náš plán stojí na jednoduchých principech, na efektivním moderním státu, svobodách jednotlivců, ohleduplnosti k těm, kteří neměli v životě dost štěstí a na dlouhodobě nastavených a spravedlivých pravidlech," dodal Vít Rakušan a doplnil: "Naši zemi chceme dostat do zelených čísel stejně jako se nám to podařilo u mnoha měst a obcí. Nebudeme vám lhát a slibovat na rozdíl od jiných nesplnitelné. Nevystačíme si pouze se škrtáním zbytečných výdajů, bude potřeba velkých změn.

"Boji proti korupci by se dál ve Sněmovně rád věnoval Jan Farský: "V boji s hospodářskou kriminalitou budeme nekompromisní. Prosadíme nový trestní řád, který odstraní průtahy a obstrukce v trestním řízení a využijeme moderních nástrojů pro vyšetřování kauz. Zajistíme maximální nezávislost státních zástupců a zavedeme transparentní výběrová řízení na jejich pozice," nastínil.

Naše koalice chce stát zjednodušit a zprofesionalizovat. "Chceme, aby zemi vedli profesionálové, chceme vrátit lidem důvěru v politiku. Omezíme možnosti politiků ovládat mediální domy a zasahovat do nezávislosti ČT.

Umožníme občanům i expertům připomínkovat návrhy zákonů pomocí projektů Otevřená vláda a Sněmovna. Zajistíme přehledný rozklikávací rozpočet i maximální transparentnost všech kroků," uvedl Josef Bernard.

I v příštích čtyřech letech se chceme intenzivně věnovat regionálním nerovnostem a vylidňování venkova. "Připravíme novou strategii pro rozvoj venkova i pracovních příležitostí. Opravíme stavební právo, abychom zrychlili výstavbu infrastruktury a přispěli k lepší dostupnosti bydlení.

Posílíme finanční nezávislost samospráv, protože místní vždycky vědí lépe, na co jsou peníze potřeba," řekl Tomáš Müller.

Celý program, včetně aplikace přímo na míru, najdete na našem společném webu www.piratiastarostove.cz

Fotogalerie ze zahájení kampaně v Pardubickém kraji