Poslanec Jiří Hájek jednal se starosty Ostřešan, Borku a Hrochova Týnce

01.02.2024

Ostřešany, Borek, Hrochův Týnec. To byly zastávky pravidelné cesty po regionu, kterou absolvoval poslanec Jiří Hájek. Na setkání se starosty řešil lokální témata a projekty i celostátní dění.

"Pro mě to jsou velmi cenná setkání, protože od místních získám zpětnou vazbu a také se pobavíme o místních projektech. Propojování jednotlivých pater politiky je naprosto zásadní, aby celý systém fungoval a všichni v něm co nejefektivněji spolupracovali. Jsem rád, když mohu pomoci a dohodneme se na další spolupráci," nechal se slyšet Jiří Hájek.

V Ostřešanech chce vedení v čele se starostou Josefem Vodrážkou a místostarostou Miroslavem Hofericou upravit místní nechvalně známou křižovatkou, kde se pravidelně stávají i vážné nehody. Jiří Hájek bude v této věci jednat s ŘSD.

Další zastávkou byla obec Borek, kde je starostkou Jana Bednářová. Obec má sice jen necelých 300 obyvatel, ale úspěšně už tu uskutečnili a rozjeli celou řadu projektů. Borek je velice oblíbené místo k životu, i pro mladé lidi, ale v současné době zde mají probléme se zasíťováním pozemků.

V Borku, kde je starostkou Jana Bednářová, zvládli spoustu projektů svépomocí. Je to oblíbené místo k životu, mladí tu chtějí zůstávat, ale mají problémy se zasíťováním pozemků.

V Hrochově Týnci žijí starosta Aleš Vašek a místostarosta Petr Schejbal hlavně rekonstrukcí místního zámku. Opravují ho patro po patru a ta proměna je fakt krásná. Také by potřebovali rozšířit školku.

Děkuji všem za příjemná a věcná setkání.

Autor: Jana Rosenbergerová