Očkovací kamion přijede do Kladrub, Vysokého Mýta nebo Sloupnice

03.09.2021

Dnešním dnem končí v Dlouhé Loučce další část putování očkovacího kamionu po Pardubickém kraji. Ten se však do regionu od 16. do 23. září vrátí. K dnešnímu dni kamion naočkoval téměř 12 500 tisíc dávek, z toho 3 200 vakcínou Janssen bez předchozí registrace.

"Očkovací kamion se ukázal jako dobrý pomocník nejen v Pardubicích, a to v momentě, kdy jsme potřebovali výrazně zvýšit kapacitu a rychlost očkování v krajském městě. Poté jsme služby kamionu nabídli starostům měst a obcí v těch oblastech, kde je proočkovanost nižší. K dnešnímu dni kamion naočkoval téměř 12 500 dávek, z toho 3 200 bylo jednodávkových vakcín Janssen," shrnula náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková.

Kamion dnes očkoval v Dlouhé Loučce a do Pardubického kraje se vrátí znovu 16. září. "Postupně bude možnost očkování v Kladrubech nad Labem, Vysokém Mýtě, poté bude 18. září půl dne v Žamberku a následně na Dolní Moravě, dále vždy jeden den v Žichlínku, Opatově, Nových Hradech a 23. září bude ve Sloupnici," vyjmenoval trasu kamionu hejtman Martin Netolický.

Očkovací kamion se na vybraná místa vrátí od 7. října. "Stejně jako v rámci předchozích cest kamionu bude očkování řešeno bez předchozí registrace. K dispozici bude dvoudávková vakcína od společnosti Pfizer a jednodávková vakcína Janssen. Právě pro přeočkování Pfizeru druhou dávkou se kamion do vybraných měst a obcí vrátí," upřesnil hejtman Martin Netolický.

Zdroj: Pardubický kraj