Zájem o očkování se zvyšuje

01.11.2021

Přistavili jsme mobilní očkovací tým k Univerzitě Pardubice a následně k hlavnímu nádraží v Pardubicích. Přicházeli lidé jak na první, tak na třetí, posilující dávky.
Zvyšující se zájem o očkování mohl způsobit nárůst nemocnosti neočkovaných, proto jsme připraveni otevřít naše rezervní očkovací místa, pokud bude zájem i nadále vzrůstat.

Všechna očkovací místa se nachází přímo v nemocnicích. Snaží se dělat maximum zatím bez pomoci praktiků nebo ambulantních specialistů. Už jen proto, že pokud se zopakuje situace z loňského podzimu a jara letošního roku, bude zdravotníků třeba především na odděleních.

V návaznosti na zvýšený zájem o očkování připravil Pardubický kraj znovuotevření dalších očkovacích míst. "Od poloviny listopadu otevřeme záložní očkovací místa v Hamzově léčebně v Luži, Odborném léčebném ústavu Jevíčko, Albertinu Žamberk a Vysokomýtské nemocnici. K tomu se snažíme nadále navyšovat kapacity očkování v rámci Nemocnice Pardubického kraje, kde máme nyní kapacitu pět tisíc očkovaných týdně a budeme na ni stále pracovat," sdělila náměstkyně hejtmana Michaela Matoušková. Vedle stacionárních očkovacích míst pokračuje v cestách očkovací kamion. Ten se po cestě v regionu vrátí od 9. listopadu na tři dny do Pardubic, kde bude dva dny před Univerzitou Pardubice a 11. listopadu na hlavním vlakovém nádraží. Poté se kamion přesune do Chrudimi, Bystrého nebo Svitav.

Michalela Matoušková, náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví, Pardubický kraj