Vít Rakušan v pátek 3. února navštíví Pardubice

31.01.2023

Na pracovní návštěvu Pardubicka přijede v pátek 3. února mínistr vnitra a předseda STAN Vít Rakušan. Čeká ho bohatý program zakončený debatou se starosty a občany.

V pátek ráno Vít Rakušan za doprovodu námětkyně Pardubického kraje pro zdravotnictví Michaely Matoušková navštíví Léčebnu dlouhodobě nemocných v Rybitví nedaleko Pardubic. Řešit budou především problematiku financování projektů spojených s následnou péčí.

Poté se ministr vnitra přesune v doprovodu poslanců Tomáše Dubského a Jiřího Hájka na Střední průmyslovou školu chemickou v Pardubicích. Setká se s ředitelem školy a také s nejvyššími zástupci dobrovolných hasičů. Místo není vybrané náhodně. Škola totiž vyučuje speciální obor Požární ochrana a v areálu má moderní sportoviště pro hasiče.

Po dalších jednáních, mimo jiné se členy krajského výboru STAN, je na progamu závěrečná debata se starosty obcí v Pardubickém kraji a veřejností na Zámku Pardubice. Setkání začíná v 15.30 hodin ve Společenském sále. Zájemci, kteří chtějí dorazit, se z kapacitních důvodů se musí registrovat prostřednictvím tohoto formuláře.

Autor: Jana Rosenbergerová