Třída Míru byla v obležení Pirátů a Starostů i s lídry Bartošem a Rakušanem

18.09.2021

Pardubická třída Míru ve čtvrtek odpoledne patřila Pirátům a Starostům. Pod dohledem bronzového aviatika Jana Kašpara se konalo veselí s koncerty, divadelní fraškou, skákacím hradem nebo virtuální realitou. A především lidé po celé odpoledne debatovali s celostátními lídry koalice Pirátů a Starostů Ivanem Bartošem a Vítem Rakušanem i krajskými kandidáty.

Pestrý program si užili jak malí, tak velcí. Děti si mohly zařádit s 3D brýlemi či ve skákacím hradu nebo se nechat dočasně potetovat. Pro ty starší tu byla především možnost si v neformální atmosféře o čemkoliv pohovořit s představiteli koalice. Kromě už zmíněných předsedů obou stran nechyběli krajští kandidáti v čele s Mikulášem Ferjenčíkem a Jiřím Hájkem.

"Mám radost, že přišla spousta lidí. Lidem v Pardubickém kraji na budoucnosti naší země záleží," řekl Mikuláš Ferjenčík.

"O akci byl opravdu velký zájem a já jsem za to rád. Lidi se nepřišli jen podívat, co se to děje, ale skutečně chtěli mluvit o politice. Je super, že se na vlastní oči i uši přesvědčili, že Ivan s Vítkem nejsou žádní 'kluci z plakátu', co kolem sebe rozhazují sliby, ale že to jsou normální a slušní chlapi. To je podle mě v životě i v politice naprostý základ," dodal Jiří Hájek, krajský lídr Starostů, který v den akce oslavil 60. narozeniny. Od předsedů Bartoše s Rakušanem dostal dort a pirátskou loď. Tu si ale musí ještě sestavit.

Po počáteční nejistotě se umoudřilo počasí, a tak šly na dračku jahodové nanuky z NANU KÁRY. K poslechu a v některých případech také tanci zahráli reggae hudebník MessanJah a punková kapela Znouzecnost. Jedním z vrcholů odpoledne bylo divadelní vystoupení satirizující aktuální i nedávné politické dění. Ti, kteří šli po třídě Míru dál až na Pernštýnské náměstí, si mohli prohlédnout ŠVINDLbus, tedy muzeum korupčních afér současného vedení země.

Pohodové odpoledne nabídlo celou řadu zabávných a jeden pikantní moment. To když se na akci zničehonic objevila výprava koalice SPOLU. Tak jako všechny, kteří na třídu Míru ve čtvrtek odpoledne dorazili, je čekalo přátelské přijetí.

Autor: Jana Rosenbergerová