Tomáš Dubský: Spolupráce škol a firem je velmi důležitá

15.11.2022

Regionální poslanecký týden poslance Tomáše Dubského byl opět velice pestrý. Návštěvy obcí, diskuze o dotačních podmínkách i problémech se zajištěním základních služeb. Představení zajímavých projektů i ukázka realizace v praxi.

Jednou z nejdůležitějších akcí byla dvoudenní konference pořádaná Sdružením místních samospráv ČR v Českém Krumlově s velice zajímavým programem. Potkal jsem se s řadou starostek a starostů, nejen z našeho kraje. Mimochodem, obec Červená Voda zvítězila v soutěži OBEC 2030 za projekt Mokřád Březná. Skvělá práce a gratulace panu starostovi Petru Marešovi a jeho týmu. Měl jsem možnost pozvat přítomné na připravovaný seminář zaměřený na obslužnost venkova, který společně plánujeme na jaro příštího roku.

Stihli jsme představit novou knihu o naší obci Vysočina, která je plná krásných fotografií. Také jsem navštívil Domov sociálních služeb Slatiňany. S touto organizací spolupracuji už více než 10 let.Přijal jsem pozvání paní ředitelky Jitky Jiskrové a zúčastnil jsem se dne otevřených dveří na Střední škole technické ve Vysokém Mýtě. Skvělá akce pro deváťáky, kteří se rozhodují, kam půjdou dál, i pro středoškoláky, kteří díky burze firem mohli najít budoucí uplatnění. Povedlo se také k jednomu jednacímu stolu posadit zástupce školy, významných firem z okolí, zemědělských družstev i úřadu práce. Spolupráce těchto subjektů je velmi důležitá.

Z Vysokého Mýta jsem se přesunul do obce Ostřetín, kde jsem navštívil místní Zemědělskou společnost. Velice podrobně jsem byl seznámen s aktuální situací v živočišné výrobě a došlo i na konstruktivní debatu s vedením společnosti.

Páteční večer jsem poté zakončil v Úhřeticích, kde jsem zastupoval náš sbor na shromáždění představitelů Okresního sdružení hasičů Chrudim.

Autor: Jana Rosenbergerová