Tomáš Dubský: Oslavme Vánoce v rodinném kruhu

22.12.2021

První pracovní dny v dolní komoře parlamentu má za sebou i dlouholetý starosta obce Vysočina na Chrudimsku Tomáš Dubský. Nově je členem volebního a zemědělského výboru.

Čemu se na startu čtyřletého poslaneckého mandátu věnujete? ​

Já jsem rád, že můžu působit v zemědělském výboru, o který jsem usiloval. Mimo jiné jsme už jednali se stávajícím ministrem zemědělství o extrémním nárůstu cen energií. To je nepříjemný zásah pro všechna odvětví. Negativně dopadá také na potravinářský průmysl a na zemědělské podniky. Jde o poměrně naléhavý úkol, kterým se budeme muset zabývat. Chci se také nadále věnovat své oblíbené agendě spojené se zkvalitňováním života na venkově. Dal jsem si za cíl, že budu poslancem, který jezdí z regionu do sněmovny, ne naopak. Jsem z komunální politiky zvyklý být v pravidelném a přímém kontaktu s lidmi, na čemž nehodlám nic měnit. Myslím, že bychom se měli snažit do politiky vrátit ten původní rozměr založený na kontaktu s občany.

Nastal vánoční čas, takže si můžeme dopřát trochu odpočinku. Jak ho budete trávit vy a máte nějaké speciální přání?

K letošním Vánocům, podobně jako k těm loňským, bychom měli vzhledem k epidemické situaci přistupovat odpovědně. Spíše bychom je měli oslavit v rodinném kruhu, ne na nějakých bujarých večírcích. Na to opravdu není vhodná doba. Když vyjde čas, tak doporučuji procházku nebo venkovní sportovní aktivitu. Já se určitě půjdu proběhnout a snad dopadne alespoň krátká túra. Když už se bavíme o Vánocích, mám radost z toho, jak se nám podařilo vyzdobit zastávku u nás v Možděnici. Letos tam přibyl parádní betlém, který vytvořili klienti Domova sociálních služeb Slatiňany. Radujme se i z maličkostí. K závěru roku přeji všem hlavně klid a zdraví.

Autor: Jana Rosenbergerová