Tomáš Dubský: Mrzí mě, že v dnešní době řešíme, jestli mají mít lidé stejná práva

29.02.2024

Zemědělci, manželství pro všechny a otevření rekordní krajské investice. To a mnohem více v týdenním ohlédnutí poslance Tomáš Dubského.

Týdenní ohlédnutí začnu trochu netradičně už předcházejícím víkendem. Po týdnu plném komentování událostí v zemědělství mě v sobotu totiž čekala účast na valné hromadě Sboru dobrovolných hasičů okrsku Trhová Kamenice. Následovala cestovatelská beseda k naší cestě do Santiaga de Compostela. Besedu jsem na pozvání starosty obce Miloše Vlasáka opakoval v obci Ostřetín. U obou mě velice potěšila velká účast a zájem publika.

Z hlediska zájmu byl ve sněmovně upřen pohled na novelu občanského zákoníku, kdy jsme ve třetím hlasování rozhodovali o tzv. manželství pro všechny. Osobně mě hodně mrzí, že v dnešní době řešíme, jestli mají mít všichni lidé stejná práva a věřil jsem, že bude co nejméně změn. Novela nakonec byla schválena v ještě přijatelné verzi, ale k úplnému narovnání bohužel ještě nedošlo.

V průběhu týdne jsem absolvoval schůzku s Alešem Erberem ohledně dřevostaveb a jejich prezentace v obcích. Konal se také podvýbor pro rozvoj venkova, jehož hlavním tématem tentokrát byla Česká pošta.

Ve čtvrtek mě čekala mimořádná událost, a to otevření nové budovy urgentního příjmu v pardubické nemocnici. Velké uznání Pardubickému kraji a radní pro zdravotnictví Míše Matouškové. Moderně zařízený pavilon, na který mohou být všichni hrdí.

Celý týden jsem sledoval probíhající jednání pana ministra se zemědělci a byl bych rád, aby se zemědělství stalo celospolečenským tématem se zásadním dopadem do životního prostředí, kvality krajiny i venkova jako celku.

A kdybyste měli cestu do Prahy, tak 11.3. ve 13 hodin bude v Poslanecké sněmovně slavnostně zahájena výstava děl klientů Domova sociálních služeb Slatiňany, tak jste srdečně zváni.

Autor: Jana Rosenbergerová