Tisková zpráva - Starostové a nezávislí dnes podali kandidátní listinu do krajských voleb 2020 v Pardubickém kraji

28.07.2020

Lídryně STAN pro Pardubický kraj Michaela Matoušková dnes oficiálně podala kandidátní listinu Starostů a nezávislých do podzimních krajských voleb v našem kraji.

V čele kandidátky jsou dvě ženy, obě se zkušenostmi starostek. Kandidátka na hejtmanku Michaela Matoušková je dlouholetá starostka Řečan nad Labem a Hana Štěpánová je současná členka koalice ve vedení kraje. Už čtyři roky je radní pro regionální rozvoj, evropské dotace a inovace. Ze trojky je "jistí" Jiří Hájek, pardubický patriot a stavitel tělem i duší. Do desátého místa jsou za nimi čtyři starostové, tvůrce metodiky pohybové gramotnosti a zakladatel kin-ballu a žena s odborností v hydrogeologii a zkušenostmi s projekty v oblasti cestovního ruchu. A stejně pestrá je kandidátka až do 50. místa.

"Náš tým do krajských voleb jsme tvořili z lidí, kteří již mnohé dokázali. Jsem potěšena, že můžeme voličům Pardubického kraje nabídnout kandidáty, kteří zastupují jak venkov, tak města a současně široké spektrum oborů. Jsou to nejen starostové, ale odborníci z mnoha dalších důležitých profesí.

Vnímáme, že je potřeba se při výkonu krajské samosprávy opřít o znalosti a zkušenosti odborníků z praxe, kteří dané problematice rozumí a každodenně ji vykonávají.

Najdete mezi námi jména lékařů různých oborů, od všeobecného lékařství, přes chirurgii až po geriatrii, a oborů, které se prolínají do sociální oblasti. Máme na kandidátce stavební inženýry a odborníky v dopravních stavbách. Doprava nás tíží asi všechny a leží nám na srdci najít kompromis mezi potřebami obyvatel a možnostmi kraje. Nechybí nám odborníci na životní prostředí, hydrogeoložka, meteorolog a klimatolog.

Je mi velkou ctí, že mohu být v čele tomuto týmu lidí na které se mohu spolehnout a jsou špičkami ve svém oboru. Věřím, že budeme zajímavou alternativou i pro voliče Pardubického kraje," uvedla Michaela Matoušková.

"Jsem rád, že i v Pardubickém kraji nabízí STAN kvalitní kandidáty do vedení kraje. Takoví, kteří jsou ve svých obcích a městech na svých místech, zkušení, kteří vnímají svou funkci jako službu. Tandem ve vedení v osobách starostky Michaely Matouškové a radní Hany Štěpánové může nabídnout řešení pro zdravý Pardubický kraj, ve kterém se dobře žije," řekl celostátní předseda STANu Vít Rakušan.

Hlavním sdělením - mottem kampaně je STAN PRO ZDRAVÝ KRAJ

"Je to zdravá krajina a zdraví lidé v ní, přičemž ono zdraví vnímáme ve všech aspektech života. Jistoty kvalitního zdravotnictví, rozvoj sociálních služeb především pro seniory a lidi s handicapem, to jsou oblasti, na které potřebujeme zaměřit pozornost. Chceme, aby se služby lékařské a sociální pomoci více přiblížily k obyvatelům a byly dostupné pro každého v celém kraji. V podpoře kvalitního životního prostředí se chceme zasadit o to, aby se kraj zaměřil na zemědělskou politiku, zejména pak na zadržování vody v krajině a na hospodářské procesy, které ovlivňují kvalitu půdy. Aby vláda kraje podporovala tradiční zemědělství a také lokální výrobce a lokální potraviny. STAN má své záměry i pro zdravé školství, sport, regionální rozvoj a další oblasti. Najdete je na našich webových stránkách," přiblížila Michaela Matoušková.

STAN pro Pardubický kraj