Setkání starostů s krajským zdravotnictvím v Litomyšli

11.05.2023

Dnes proběhlo setkání starostů s krajským zdravotnictvím v Litomyšli. Kolegům starostům jsem nastínila naše plány v propojování zdravotně sociálního pomezí a společně s LDN Rybitví jsme řešili problematiku propouštění obyvatel bez domova nebo ve stížené sociální situaci z následné péče do obcí.

Bohužel přibývá lidí, o které se po propuštění ze zdravotnického zařízení nemá kdo postarat. Další přednáška byla s paní Kosíkovou, která přiblížila problematiku paliativní péče pro dospělé i děti a spolupráci s obcemi v této oblasti.

Zároveň jsme se Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje představili nový dotační titul na First respondery do obcí, kam se nám letos přihlásilo 368 obecních hasičů, kteří využijí i AED, o které si už druhým rokem mohli také požádat.

Vzácnou návštěvou byl i pan poslanec Tomáš Dubský , který celou problematiku i jako starosta dobře vnímal a starostům nabídl pomoc v oblastech, které má v Poslanecké sněmovně na starosti. Děkuji všem starostům za setkání a jejich pomoc při řešení společných zájmů.

Zdroj: FB Michaela Matoušková - STAN pro Pardubický kraj