Pardubický kraj vyhlašuje dotační program

11.08.2020

Pardubický kraj vyhlásí dotační program pro rok 2020 v oblasti regionálního rozvoje s názvem Podpora zpracování dokumentace pro projekty s uplatněním v evropských fondech v období 2021 - 2027 pro území problémových regionů. Ten bude oficiálně vyhlášen v úterý 11. srpna 2020.

Na posledním jednání v pondělí 10. 8. jsem předložila Radě Pardubického kraje návrh na dotační program. Rada jej schválila, tak vám přináším dobrou zprávu. Podpora je zacílena na obce, které se nacházejí na území problémových mikroregionů Pardubického kraje (území ORP Hlinsko, Králíky, Moravská Třebová, Svitavy, Česká Třebová) definovaných Programem rozvoje Pardubického kraje.


V našem kraji máme různorodá území, která se historicky vyvíjela odlišně. Máme oblasti historicky hodně bohaté, ale také ty, které jsou přesným opakem. Vyhlásili jsme tak dotační program, podporu cílenou na obce, které se nachází na území takzvaných problémových mikroregionů. Odbor rozvoje Pardubického kraje tedy vyhlásil dotační titul, který by měl obcím pomoci nastartovat přípravu projektů pro nové nadcházející plánovací období EU, které bude trvat až do roku 2027.


Mezi základní parametry dotačního programu patří předpokládaný celkový objem peněžních prostředků ve výši 3 miliony korun. Minimální výše podpory 100 tisíc, maximální 300 tisíc. Termín vyhlášení programu je 11.8. 2020, lhůta podávání žádostí od 14.9. do 30.10. 2020.


Výši podpory jsme strukturovali, protože chceme dát šanci i menším obcím a malým městům. Obce do 5.000 obyvatel mohou získat dotaci až do výše 70%, obce nad 5.000 obyvatel maximálně 50%. Zbytek do 100% si hradí z obecního rozpočtu. Obce mohou připravovat nové investiční projekty. Ale nejen to, mohou využít staré dokumentace, které mají delší čas uložené v šuplíku a potřebují je "oprášit". Těšíme se, že se na území našeho kraje nastartují další projekty díky tomuto programu a peníze poslouží v tomto případě v části kraje, kde jich je velmi potřeba.


Veškeré důležité informace včetně znění dotace budou k dispozici na www.pardubickykraj.cz/dotace.

Hana Štěpánová, (STAN) radní Pardubického kraje zodpovědná za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace