Obnovena školka v Příluce měla slavnostní přehlídku

19.06.2021

Na slavnostní prohlídku se přijeli podívat starostové a zastupitelé z okolních obcí, za Pardubický kraj nás navštívila Michaela Matoušková, a další hosté. Pan farář P. Vladimír Novák zrekonstruované školce a nové zahradě požehnal.

Čekalo se na vhodnou dobu aby se mohl vzdát hold předkům, kteří krásnou budovu před 97. lety postavili. Nutnost a potřeba rekonstrukce se hlásila o své provedení čím dále častěji. Příprava zahrnula projekt k případné rekonstrukci a podání žádosti o dotaci. Žádost bylo nakonec úspěšná od ministerstva financí na kompletní výměnu střechy, obnovu elektrických rozvodů v budově, hromosvodů, nové fasády atd ...

Zároveň při rekonstrukci dostala úplně nový kabát i celá třída. Celková investice včetně podílu obce se pohybovala kolem cca 4.500.000,- Kč. Při přehlídce jbyla taky představena nová enviromentální zahrada. V zahradě mimo jiné přibyl vodní prvek (rekonstrukce studny s ruční pumpou a soustavou vodních cestiček s vodním mlýnkem), nové balanční prvky, venkovní učebna, ohniště, hmatový a pocitový chodník, geologická stezka, broukoviště, mlatový chodník pro závody na odrážedlech, Robinsonovo hřiště, zvonkohra a spousta dalšího. Na to vše se podařilo získat další dotaci v částce cca necelých 400.000,- Kč.

Přeji dětem, rodičům a celému školkovému týmu hodně krásných dní v tomto staronovém pohodovém prostředí.

David Šimek
starosta obce Příluka