Nová výjezdová stanice zdravotní záchranné služby ve Starých Čívicích

25.11.2019

Velký úspěch "mého" oddělení regionálního rozvoje se slavil na konci listopadu 2019. Získali jsme 20,2 miliónu Kč z evropských fondů. Jela jsem se podívat na hotový objekt při předávání. Podařilo se nám získat na stavbu opravdu úctyhodné peníze z Evropy. Chceme, aby se našemu regionu dařilo.

Ve Starých Čívicích byla na zelené louce postavena výjezdová stanice ZZS Pk. Nyní na konci listopadu 2019 byla slavnostně otevřena. Velkou část budovy zabírá garážové stání pro čtyři sanitní vozy. Pro pracovníky je zde denní místnost a odpočinkové místnosti. Součástí je i sklad zdravotnického materiálu, dezinfekční místnost a šatny.

Stavba stanice stála 26 miliónů korun. Finance z Evropské unie činily 20,2 miliónů. Pardubický kraj zaplatil 4,6 a zbytek peněz šlo ze státního rozpočtu. Díky nové stanici se sníží dojezdová vzdálenost sanitních vozů, zejména do oblasti Přeloučska a Chvaleticka. Kromě této stavby se podařilo získat finanční prostředky z Evropské unie na stanici v Chrudimi. Stavba je téměř dokončena a bude sloužit občanům od začátku roku 2020. Dostupnost lékařských služeb v celém kraji patří k prioritám hnutí Starostové a nezávislí (STAN) .

Hana Štěpánová, radní Pardubického kraje zodpovědná za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace