Nadační fond S námi je tu lépe! pomáhá s nákupem zdravotních přístrojů

26.10.2023

Ve středu 25. října se sešli partneři a podporovatelé nadačního fondu Orlickoústecké nemocnice S námi je tu lépe!, aby si vyslechli zhodnocení dosavadních úspěchů nadace. Tématem bylo i představení dalšího projektu, který si klade za cíl získání finančních prostředků na nákup přenosného přístroje pro EEG vyšetření.

Setkání nadačního fondu se zúčastnila také náměstkyně hejtmana Michaela Matoušková. "Nadační fond S námi je tu lépe! podporuje projekty vedoucí ke zvýšení kvality léčebných postupů, k zavádění bezpečné zdravotnické techniky do každodenní péče a ke zlepšení prostředí pro pacienty v Orlickoústecké nemocnici, sdělila náměstkyně Matoušková.

Projekty navrhují primáři z Orlickoústecké nemocnice. Správní rada nadace je posuzuje, vybírá z nich ty nejvíce přínosné a přiděluje jim nadační příspěvky. Mezi podporovateli Orlickoústecké nemocnice jsou pravidelní nebo jednorázoví sponzoři. Všichni mají za cíl jediné, aby se Orlickoústecká nemocnice pyšnila nejnovějšími diagnostickými a léčebnými postupy.

"Nadační fond od doby svého vzniku vyhlásil již desítku projektů, které byly díky dárcům a podporovatelům úspěšně realizovány. Do nemocnice tak byla pořízena řada nových technologií a moderního vybavení. Aktuálně vyhlášeným je projekt Přenosný přístroj pro EEG vyšetření. Elektroencefalografie je vyšetření, které zachycuje elektrické aktivity mozku. Metoda bed-side je moderním trendem posledních let, který umožní zaznamenávat mozkové aktivity a momentální stav mozku pacienta přímo na lůžku v akutním stavu. Lze tak využít i v domácím prostředí. Výhodou je bezesporu snadný bezdrátový přenos. Své využití nalezne nejen na neurologickém a dětském oddělení či oddělení ARO, ale napříč celou nemocnicí," dodala na závěr náměstkyně hejtmana zodpovědná za oblast zdravotnictví.

Nadační fond Orlickoústecké nemocnice S námi je tu lépe! byl založen na počátku roku 2013. Finanční prostředky získané ze sbírky napomáhají k neustálému zkvalitňování péče o pacienty a přizpůsobení zdravotní služby požadavkům občanů nejen z Orlickoústecka, ale i dojíždějícím z celého Pardubického kraje.

Zdroj: Pardubický kraj