Mládí vpřed! Spolek mSTAN se rozšiřuje do Pardubického kraje

11.02.2022

Spolek Mladí starostové a nezávislí (mSTAN) nově působí i v Pardubickém kraji. Vzhledem k epidemické situace spíše skromné než slavnostní založení se uskutečnilo v úterý 8. února po jednání krajského výboru v poslanecké kanceláři Tomáše Dubského a Jiřího Hájka. Za účasti celostátního místopředsedy mSTAN Jiřího Duchka si noví členové krajské organizace také zvolili svého předsedu a místopředsedu.

Spolek mSTAN se snaží zapojovat mladé lidi ve věku od 15 do 35 let do politiky, především té lokální, a prohlubovat v nich zájem o veřejné dění. Mladí starostové a nezávislí také pořádají semináře, konference nebo vzdělávací akce. Spolek spolupracuje i s politiky působícími ve veřejných funkcích nebo zahraničními organizacemi.

"Je dobře, že mladí lidé mají zájem o politiku a tím pádem i o svou budoucnost. S trochou nadsázky věřím, že díky nim budu mít klidné stáří. Uděláme všechno pro to, aby se jim s naší pomocí podařilo věci prosazovat a posouvat dál. Moje rada je - nenechte se odradit názory těch, které realita moc nezajímá a jen si chtějí rýpnout. Co si pro budoucnost uděláte, to si pak také sklidíte," prohlásil Oldřich Koblížek, předseda krajské organizace STAN Pardubický kraj.

"Přeji si, abychom hlavně fungovali jako jedna parta, vzájemné propojení je velice důležité. Jsem ráda, že mladí lidé chtějí působit v politice a že si k tomu vybrali STAN. Takhle to u nás začíná, vždycky se jde odspodu. Přeji novým kolegům hodně síly a v případě potřeby jsem jim k dispozici," uvedla Michaela Matoušková, 1. místopředsedkyně krajské organizace a náměstkyně hejtmana Pardubického kraje.

"Snažíme se mladé lidi zapojit do politiky a ukázat jim, jaké mají možnosti. Každý se může přidat a najít si oblast, která se mu líbí. Usilujeme také o to, aby se naši členové angažovali v komunální politice a v komisích. Se vším jim rádi pomůžeme," doplnil Jiří Duchek, 1. místopředseda mSTAN.

"Jsme velmi rádi, že mSTAN vznikl i v našem kraji a doplnili jsme tak rodinu Mladých starostů a nezávislých. Chceme úzce spolupracovat s naší krajskou organizací STAN a věřím, že při různých aktivitách budeme společně táhnout za jeden provaz. Cílem je přilákat mladé lidi a rozšířit tak naše řady. Je i naším úkolem, aby lidí se zájmem o dění kolem sebe bylo více," řekl za všechny členy Matěj Doležal, nově zvolený předseda krajské organizace mSTAN, který je zároveň místostarostou obce Suchá Lhota.

Novým místopředsedou byl zvolen Jakub Preclík a tajemníkem mSTAN v Pardubickém kraji je Filip Cimburek. Primární snahou krajského spolku teď bude získání nových členů a příprava akcí na rok 2022.

Autor: Jana Rosenbergerová