Kyberbezpečnost jako horké téma. Dění nedaleko od nás to ukazuje, říká Jiří Hájek

09.11.2022

Poslanec Jiří Hájek společně s Agenturou rozvoje a podpory kritické infrastruktury v sídle Sněmovny uspořádal seminář na téma ochrany kritické infrastruktury ČR a kyberbezpečnosti.

"Dění nedaleko od našich hranic ukazuje, o jak důležité téma jde. Povedlo se k jednomu stolu posadit politiky i zástupce firem a organizací, které se ochraně infrastruktury věnují. Tady je blízká spolupráce více než nutná. Těším se další setkání," nechal se slyšet Jiří Hájek. Oba semináře, které dělil týden, navštívily desítky odborníků zaměřujících se na bezpečnost.

Kyberbezpečnost je důležitým aktuálním tématem nejen ve výrobních podnicích, v nemocnicích, ve školách a na úřadech. Svým rozsahem také zasahuje do všech oblastí kritické infrastruktury na úrovni bezpečnosti státu. Kybernetické útoky mohou mít dopad na celé organizace, kde se jedná o nedostupnost dat, přes krádeže intelektuálního vlastnictví, až po zastavení výroby, provozu, reputační riziko v případě úniku citlivých a osobních údajů. Škody však mohou být způsobeny na zdraví i životech lidí.

Autor: Jana Rosenbergerová