Krajský Sněm Starostů a nezávislých v Pardubickém kraji

15.05.2021
Krajský volební sněm proběhl letos v netradiční "online" formě. Na druhou stranu, táto forma komunikace se velice osvědčila a to nejen z důvodu přetrvávájící covidové situaci.


Úvodem promluvil předseda celorepublikového hnutí STAN - Vít Rakušan. Tématem vystoupení byly velmi důležité celorepublikové říjnové volby do Poslanecké sněmovny a také volby do celorepublikových orgánů našeho hnutí.


Dále následovaly volby předsedy krajské organizace, místopředsedů a dalších členů Krajského výboru STAN Pardubického kraje.


Krajský Sněm Starostů a nezávislých v Pardubickém kraji na svém zasedání potvrdil ve funkci krajského předsedu STAN Oldřicha Koblížka a dále zvolil 1. místopředsedkyní STAN v Pardubickém kraji Michaelu Matouškovou, kterou rovněž nominoval na členku Předsednictva hnutí STAN.


Na pozici předsedy hnutí STAN delegáti sněmu navrhli dosavadního předsedu hnutí - Víta Rakušana.


Dále Sněm zvolil místopředsedy a další členy:
2. místopředseda Jiří Hájek
3. místopředseda David Šimek

a členy krajského výboru:
Zuzanu Tvrzníkovou, Tomáše Dubského, Martina Staňka, Miloše Vlasáka, Zdeňka Mlynáře, Alici Paurovou a Hanu Štěpánovou.


Volební období je dvouleté a nový krajský výbor čeká hodně práce v důsledném prosazování zájmů a potřeb našich spoluobčanů z měst a obcí Pardubického kraje. Dosavadním členům krajského výboru děkujeme za spolupráci a všem novým přejeme hodně úspěchů a sílu do práce pro obyvatele našeho kraje.