Krajské dotační programy pro rok 2020 připraveny

23.10.2019

Rada Pardubického kraje na svém jednání, v pondělí 21. října, schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2020. Možnost podávat žádosti o krajské dotace je v rámci většiny programů stanovena od 2. do 31. ledna.

Přehled všech dotací je k dispozici na internetových stránkách kraje.

Nové uživatelské prostředí krajských internetových stránek.

  • Dotační programy Pardubického kraje
  • "V rámci nových webových stránek se nám podařilo sjednotit odkazy na jednotlivé krajské dotace. Ty jsou nyní přehledně k dosažení v záložce Dotace na domovské stránce. Pevně věřím, že tato struktura bude pro žadatele přívětivá," řekla krajská radní pro regionální rozvoj Hana Štěpánová, která připomněla také změnu v rámci dotačního titulu pro obce na pořízení strategických dokumentů.


    "Tento titul nově rozšiřujeme také o možnost pořízení pasportů obecního majetku. Zde máme připraveno celkem 800 tisíc s tím, že 400 tisíc korun jde na strategické dokumenty a 400 tisíc na pasporty," doplnila Štěpánová.

    Mezi další změny v rámci dotačních titulů na příští rok patří navýšení limitů pro žadatele v rámci dotací na podporu sportu a volnočasových aktivit ze 40 na 50 tisíc korun, ale také v rámci podpory budování infrastruktury cestovního ruchu, kde bude nově možné získat místo 200 až 300 tisíc korun. V rámci krajského Programu obnovy venkova je možné žádat o dotace na obecní prodejny v průběhu ledna, o dotace z dalších programů bude možné žádat už v průběhu prosince. Nadále bude i v příštím roce vyhlášena dotace na takzvané oplocenky, kde kraj v letošním roce rozdělil částku 3,1 milionu korun v rámci 104 došlých žádostí.

    Zdroj: Pardubický kraj