Krajská soutěž jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Pardubického kraje

11.09.2019

Citace z webu Pu kraje: "Pardubice - Krajská soutěž jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Pardubického kraje ve vyprošťování osob při dopravních nehodách se dnes po celý den koná na parkovišti u hypermarketu Globus v Pardubicích. Pořádá ho Krajské sdružení hasičů ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem a za podpory Pardubického kraje."

Profesionální hasiči hasí požáry, ale pomáhají i tam, kde se děje něco nepříjemného. Při povodních, při kalamitách po bouřích, při dopravních nehodách. Dobrovolní hasiči se chtějí také přiblížit svým profesionálním kolegům. V letošním roce 10. 9. měli možnost si poprvé natrénovat práci při záchranných akcích při dopravní nehodě. Často se dostanou v reálném životě jako první na místo nehody. Dnes si to vyzkoušeli a hned v soutěži. Pracovali pod dohledem odborných rozhodčích.

Nejlepší družstvo postoupí na říjnové mistrovství republiky v Olomouci. Při této soutěži snad ani není důležité hovořit o vítězi. Všichni jsou to odvážní chlapi, kteří nasazují zdraví a někdy i život pro život a majetek nás spoluobčanů.

Je třeba všem dobrovolným hasičům dvanácti týmů poděkovat za jejich odvahu jít hned naostro závodit a při tom se naučit něco nového. Nakonec zbývá popřát jim i nám všem, abychom ve skutečném životě prožívali co nejméně podobných akcí.

Autor: Hana Štěpánová, radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace