Díky volebnímu výsledku bude STAN silnější i v Zastupitelstvu, Radě a výborech Pardubického kraje

23.10.2020

Díky volebnímu výsledku bude STAN silnější i v Zastupitelstvu, Radě a výborech Pardubického kraje

Starostové a nezávislí v Pardubickém kraji potvrdili v říjnových krajských volbách značku STAN a posílili ji o 2,4 procenta - na 7,9 procent. Díky voličům získali čtyři mandáty v krajském zastupitelstvu a lídryně volební kandidátky Michaela Matoušková se bude na ustavujícím zastupitelstvu dle koaliční dohody ucházet o náměstkyni hejtmana pro zdravotnictví. STAN uvítal pokračování současné koalice, ve které fungovaly vztahy, dohody I dělná spolupráce.

Podle již podepsané koaliční smlouvy budou zástupci STAN v Pardubickém kraji příští čtyři roky rovněž vykonávat funkce předsedy finančního výboru - prostřednictvím Hany Štěpánové, předsedy výboru pro životní prostředí, venkov a zemědělství - prostřednictvím Oldřicha Koblížka a místopředsedy pro dopravu a dopravní obslužnost - prostřednictvím Jiřího Hájka. Tímto zastoupením může STAN v Pardubickém kraji v příštím období podporovat cíle v prioritních oblastech, které si ve volbách stanovil.

"Jsme spokojeni. Náš cíl byl sedm procent, takže téměř osm procent a jeden mandát v Zastupitelstvu navíc je pro nás velký úspěch. Skvělého výsledku dosáhlo město Pardubice. Oproti 2,46 procentům v roce 2016 jsme teď získali 6,9 procent, přičemž okres Pardubice exceloval s 9,48 procenty," uvedla Michaela Matoušková. "Velké díky patří voličům a mým kolegům v týmu, kteří svou energií a prací potvrdili, že STAN do vedení Pardubického kraje patří. Ve volební kampani se ukázalo, že jsme výborný tým lidí, kteří spolu dokážou nejen spolupracovat, ale jsou si blízcí i lidsky, což vnímám jako velmi důležitý přínos pro nás všechny."

Prvotní cíle ve zdravotnictví

Správné nastavení zdravotnictví v kraji bylo a je pro Michaelu Matouškovou prioritou. "Nemocnice mají výborně nakročeno v rozvoji zázemí, budov a přístrojů, nyní je čas vrátit se k lidem. Koronavirové období ukázalo, že je třeba lidsky více pečovat o zaměstnance ve zdravotnictví a rozvíjet komunikaci a vztahy s nimi ze strany kraje a lépe a otevřeněji komunikovat s veřejností. Mé první kroky povedou právě do nemocnic, kde se zaměřím na současnou připravenost a prevenci při boji s covidem."

Poděkování dosavadním zastupitelům a radní

"Při této příležitosti děkuji všem třem zastupitelům, kteří za STAN pracovali v ukončovaném volebním období. Mnohé se jim podařilo a postavili tak pevné základy, na které nyní navážeme. Jmenovitě děkuji Haně Štěpánové, která nás zastupovala a měla na starosti regionální rozvoj, evropské fondy a inovace, dále Oldřichu Koblížkovi, který byl místopředsedou výboru pro životní prostředí a zemědělství a Pavlu Eliášovi, předsedovi výboru pro regionální rozvoj. Děkuji také všem členům výborů a komisí, kteří nás zastupovali a prosazovali naše cíle."

K poděkování se přidává i předseda STAN v Pardubickém kraji Oldřich Koblížek, který se na další práci pro kraj těší: "Kroky STANu teď povedou k tomu, co jsme si předsevzali, k rozvoji zdraví našeho kraje. Naše vize a plány budeme předkládat ve výborech i v radě a budeme tak moci život lidí v našem kraji zase posunout o kousek dál. Michaela Matoušková jej doplňuje: "Do programových tezí, které se budou dále rozpracovávat do programových bodů koalice, jsme prosadili všechny naše důležité cíle.

Autor: Jana Rosenbergerov, tajemnice