Jiří Hájek

Kdo jsem

Jsem pardubický patriot, politik, stavař tělem i duší, otec, manžel a šťastný děda. Myslivec, rybář, nadšenec do motorek, jezdím na horském kole. Bude mi letos už/teprve 59 let.

Moje motto

Skví se jako Pardubice. Skví se jako Pardubický kraj.

Moje hodnoty

Základní hodnotou je rodina. Když máte dobrou, zdravou a spokojenou rodinu, můžete myslet i na politiku.

Kdo nebo co mi v kampani pomůže

Jsem hrdý na to, že mohu kandidovat za STAN a věřím, že v krajských volbách uspějeme. Je před námi náročná cesta, a jsem připraven na ni vyrazit. Pomůže nám náš silný tým osobností, který jen na kandidátce.

Proč kandiduji?

Do politiky jsem nevstupoval pro peníze, do té doby jsem vcelku úspěšně podnikal. Ale chtěl jsem ovlivňovat věci veřejné ve prospěch občanů. Starosta - starati se - tudy cesta vede.

A proč za STAN?

STANovat se STANem? Proč? Protože STAN je velmi zajímavá alternativa pro ty, kteří nechtějí tradiční strany či tradiční "hnutí".

Co je moje přidaná hodnota? Co o mně říkají přátelé?

Co řeknu, to splním. Rád pomohu. A přátelé? Někteří říkají: "Kdy už se sejdeme?" - buď s rodinami nebo jen sami. A další, že na ně mám málo času.

Co by mě nejvíce potěšilo, kdyby se v nejbližší době v našem kraji změnilo? A co by naopak mělo určitě zůstat, jak je? Co by se mohlo rozvíjet?

Každý nově zvolený krajský zastupitel bude mít velmi těžkou pozici. Ekonomická krize postihne nás všechny a už teď schází Pardubickému kraji spousty peněz. Proto musíme více podporovat města a obce, venkovské prodejny, zemědělce, farmářské trhy. A určitě nezapomenout na investice. Ale bude to těžké.

Kdybych chtěl někoho pochválit, kohokoliv, kdo by to byl a za co?

Naši krajskou radní Hanku Štěpánovou, která řeší regionální rozvoj, evropské fondy a inovace. A samozřejmě naši lídryni Michaelu Matouškovou, která má jasný tah na branku a byla by určitě skvělou hejtmankou.