Vít Rakušan navštívil Pardubický kraj. Ve čtvrtek 16. 9. přijede znovu

08.09.2021

Předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan na konci srpna navštívil Pardubický kraj. Svůj celodenní pobyt v regionu rozdělil mezi Pardubice a Ústí nad Orlicí. Ve čtvrtek 16. září navštíví krajské město znovu, tentokrát v rámci LÍDR TOUR společně s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem.

Vít Rakušan započal návštěvu regionu v Pardubicích. A je jasné, že se nemohl vyhnout tradičnímu perníku. Ten si ve spolupráci s krajským lídrem pro sněmovní volby Jiřím Hájkem zkusil ozdobit u známého krále perníku Pavla Janoše. Předseda STAN nezapomněl na sladkého koníka nakreslit číslovku 17. Právě se sedmnáctkou jde naše koalice do říjnových voleb.

Z perníkářské dílny se Vít Rakušan přesunul na staveniště, kde je v plném proudu rozsáhlá proměna Automatických mlýnů. Ty si prohlédl společně s majitelem Lukášem Smetanou. "Jedná se o kulturní památku, kterou později částečně koupil kraj i město. Vzniká tady galerie a polytechnické dílny, byty a prostor pro divadlo. A pan Smetana mě potěšil, protože kraj, kde máme své zástupce ve vládnoucí koalici, dodržel každé slovo, které majitelům dal," ocenil Vít Rakušan.

A právě na krajský úřad za náměstkyní hejtmana Michaelou Matouškovou vedly jeho další kroky. Čtyřčlenný tým Starostů ještě s Jiřím Hájkem a krajským předsedou Oldřichem Koblížkem jednal s hejtmanem Martinem Netolickým. Po obědě už početně posílený koaliční tým Pirátů a Starostů vyrazil na zaplněnou třídu Míru a diskutoval s občany. Díky solidnímu počasí šly na odbyt i jahodové nanuky z NANU KÁRY.

Po rozhovoru pro regionální Východočeskou televizi V1 se Vít Rakušan přesunul vlakem do Ústí nad Orlicí. Z nádraží zamířil rovnou na městský úřad za místostarosty Jiřím Preclíkem a Pavlem Svatošem. Řeč byla především o rekonstrukci areálu bývalé textilky Perla, který se promění v živé multifunkční centrum.

Závěr programu obstaralo neformální setkání ve vodáckém areálu Cakle s koncertem kapely Malina Brothers. Odtud se Vít Rakušan vydal směr Berlín.

Do Pardubic se ale vrátí. Ve čtvrtek 16. 9. přijede do krajské metropole společně s lídrem Pirátů Ivanem Bartošem v rámci takzvané LÍDR TOUR. Celé odpoledne budou společně na třídě Míru, kde jsou na programu i koncerty, divadelní scénka a další stanoviště pro děti i dospělé. Zájemci z Pardubického kraje mají ojedinělou šanci zeptat se celostátních lídrů na cokoliv, co je pálí. Přijeďte do Pardubic!

Autor: Jana Rosenbergerov, tajemnice