V Lanškrouně se pyšní novou poliklinikou

09.08.2022

O několik týdnů dříve se dnes v Lanškouně dočkali dokončení druhé etapy komplexní rekonstrukce budovy polikliniky. První etapa byla dokončena již v průběhu května loňského roku. Slavnostního momentu pro celé město a nejbližší okolí se zúčastnil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

"Pro město Lanškroun je dokončení komplexní modernizace budovy polikliniky za částku přesahující 120 milionů korun bez daně velmi významným momentem pro poskytování přednemocniční péče, na kterou následně navazuje krajské zdravotnictví v podobě spádové Orlickoústecké nemocnice, kde jsme v letošním roce dokončili stavbu moderního centrálního urgentního příjmu. Jsem přesvědčený, že i díky modernímu a příjemnému prostředí se podaří do města přilákat mimo jiné dětské lékaře, ale případně také další ambulantní specialisty, kteří budou mít zájem svoji praxi na Lanškrounsku vykonávat" uvedl hejtman Martin Netolický, který také pochválil architektonickou stránku budovy.

V budově polikliniky by měl své místo nalézt obvodní lékař, bude zde připravena ordinace dětského lékaře, ale také ORL, plicní ambulancí či fyzioterapie. "Otevření jakéhokoliv zdravotnického zařízení vnímám vždy velmi pozitivně, a to obzvláště, pokud se jedná o takto nádhernou stavbu, která bude sloužit spádové oblasti pro více jak 20 tisíc lidí. Přeji lékařům, aby se jim v tomto příjemném prostředí co nejvíce líbilo a mohli zde svoji práci vykonávat co nejlépe ve prospěch všech pacientů," uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková.

Zdroj: Pardubický kraj