Stavba dalších výjezdových základen krajských záchranářů je opět o krok blíže

10.10.2023

Radní Pardubického kraje na svém pondělním jednání rozhodli o vyhlášení výběrového řízení na výstavbu nových výjezdových základen Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje v Litomyšli a ve Svitavách. Jedná se o pokračování dlouhodobého trendu, kterým chce kraj zlepšovat nejen zázemí záchranářů, ale také zajišťovat snadnější napojení na silniční síť, což má pozitivní vliv také na dojezdovou dobu k jednotlivým výjezdům. V případě Svitav je v tuto chvíli předpokládaná hodnota stavby 88 milionů korun včetně daně, v Litomyšli pak přes 42 milionů korun včetně daně.

"Vybudování nových výjezdových základen našich zdravotnických záchranářů ve Svitavách a v Litomyšli jsme avizovali již před časem a postupně pokračujeme směrem k realizaci. V případě základny ve Svitavách je její vybudování nezbytným předpokladem pro další rozvoj Svitavské nemocnice, který postupně připravujeme. Předpokládaná hodnota této stavby je dle projektu 88 milionů korun včetně daně. V případě Litomyšle je předpokládaná hodnota stavby 42 milionů korun včetně daně," uvedl hejtman Martin Netolický.


"Ve Svitavách vznikne dvoupodlažní novostavba s celkem sedmi garážovými místy pro zásahová vozidla a výcvikové středisko Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. Objekt bude sloužit pro tři výjezdové posádky. V případě Litomyšle vznikne jednopodlažní novostavba se dvěma garážovými místy s tím, že objekt bude sloužit pro jednu posádku v 24 hodinovém provozu," uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková s tím, že součástí obou budov budou také společné provozní místnosti s kuchyňským koutem, šatny, odpočinkové místnosti pro řidiče, záchranáře a lékaře, dezinfekční místnosti, sklad zdravotnického materiálu a prostředků, sklad léků, sociální zařízení a technické místnosti jako kotelna, prádelna či místnost údržby...

Zdroj: Pardubický kraj