Starostové a nezávislí v Pardubickém kraji posilují

16.10.2020

V Pardubickém kraji jsme v krajských volbách potvrdili značku STAN a uspěli s výsledkem 7,9 %.

Znamená to, že STAN získal 4 mandáty v krajském zastupitelstvu. Naši zástupci budou v kraji příští čtyři roky vykonávat funkce náměstka pro zdravotnictví, předsedu finančního výboru, předsedu výboru pro životní prostředí, venkov a zemědělství a místopředsedu pro dopravu a dopravní obslužnost.

V Pardubickém kraji STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ kandidovali samostatně. Krajskými volbami STAN provedla lídryně Michaela Matoušková. Hlavním sdělením - mottem kampaně byl STAN PRO ZDRAVÝ KRAJ s podsloganem STAROSTOVÉ, PROVĚŘENÍ PRAXÍ do vedení kraje patří.

Oproti krajským volbám před čtyřmi roky se výsledek voleb vyšplhal z pěti a půl procenta téměř na osm. Skvělého výsledku dosáhlo město Pardubice. Oproti 2,46% v roce 2016 získali 6,9 %, přičemž okres Pardubice exceloval s 9,48%.

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ tvoří v Pardubickém kraji koalici s uskupením 3PK - Pro prosperující Pardubický kraj, ODS s TOP 09, Koalice pro Pardubický kraj (KPK). Dne 9. října zástupci koalice podepsali koaliční smlouvu na další období. Kraj potřetí za sebou povede hejtman Martin Netolický.

STAN bude v dalším období v kraji zastupovat náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková, předsedkyně finančního výboru Hana Štěpánová, předseda výboru pro životní prostředí, venkov a zemědělství Oldřich Koblížek a místopředseda výboru pro dopravu a dopravní obslužnost Jiří Hájek.

Tímto zastoupením může STAN v Pardubickém kraji v příštím období pracovat a podporovat cíle v prioritních oblastech, které si ve volbách stanovil. Jedná se o zdravotnictví, životní prostředí a dopravu.

"Jsme nesmírně potěšeni, že naše vize a plány budeme moci předkládat ve výborech i v radě a budeme moci život v kraji zase posunout o kousek dál. Do programových tezí, které se budou dále rozpracovávat na programové body koalice, jsme si prosadili všechny naše důležité cíle," dodala lídryně Michaela Matoušková.

Předseda krajské organizace STAROSTŮ A NEZÁVISLÝCH následně poděkoval všem voličům: "Děkuji všem, kdo přišli k volbám. Děkuji vám za hlasy a za výborný výsledek našeho hnutí STAN. Naše kroky teď povedou ke zdravému kraji."

Jana Rosenbergerová, tajemnice STAN PK