Pomůžeme nastartovat podnikání

30.09.2021

Zda to dokáží, tak na to si budou moct brzy odpovědět první absolventi Akademie začínajícího podnikání (AZP) v Moravské Třebové. Třebová před pěti, šesti lety patřila k oblastem s vysokou nezaměstnaností, od té doby se mnoho změnilo. Vedení města je ovšem progresívní a nyní už i preventivně chce podpořit budoucí podnikatele, jak ve městě, tak v okolí. Na jaře 2021 jsme se domluvili na spolupráci.

Proč právě my?

Pardubický podnikatelský inkubátor z.ú., P-PINK má projekt AZP vyzkoušený v online prostředí a naživo na Univerzitě Pardubice. Nyní 14. října startuje náš pilotní projekt AZP v území Pardubického kraje a první je město Moravská Třebová. I zde žijí lidé, kteří mají dobré nápady, začínají při zaměstnání a chtěli by začít podnikat doopravdy. Pomůžeme jim.

Jak se to schumelilo?

Slovo dalo slovo a vedení města nám oznámilo, že připravují nové coworkingové centrum. Sdílené kanceláře vzniknou v součinnosti s mateřským centrem Krůček díky dotaci za vítězství v soutěži Obec přátelská rodině. Aby kanceláře nezely prázdnotou, rozhodlo město pozvat nás z P-PINK s projektem Akademie začínajícího podnikání.

Co to bude konkrétně?

Akademie začínajícího podnikání se bude skládat z celkem 10 setkání, z toho 5 setkání prezenčně. Tematicky zaměřené přednášky v rozsahu cca 3 hodiny přímo v Třebové a 5 online osobních konzultací v rozsahu půl hodiny na každého člověka. Účastníci akademie, kteří absolvují minimálně 3 prezenční a 2 online setkání, obdrží voucher v hodnotě 1 500 Kč na navazující služby podnikatelského inkubátoru P-PINK. Město i my očekáváme, že se někteří absolventi AZP "uchytí" v praxi. Pomůžeme jim.

Mgr. Hana Štěpánová, projektová manažerka, P-PINK