„Pilot“ v Moravské Třebové je u konce, my z P-PINK máme jasno

26.01.2022

Pilotní projekt Akademie začínajícího podnikání (AZP) v Moravské Třebové je u konce a hodnocení má výborné jak ze strany města, tak z naší strany. To, co jsme v rámci činnosti Pardubického podnikatelského inkubátoru (P-PINK) měli vyzkoušeno na Univerzitě Pardubice a online, se osvědčilo i v území Pardubického kraje. Produkt jsme "vyvezli". Dává to smysl v tom, že zájemci o vzdělávání kolem začínajícího podnikání nemusí jezdit do Pardubic, ale lektor "přiveze" vzdělávání za nimi.

Proč to fungovalo

Fungovalo to proto, že lidé se zájmem o podnikání se potkali s kvalitním vyzkoušeným produktem. Celkem deset lekcí, které proběhly od podzimu do Vánoc 2021, máme za sebou a můžeme hodnotit. Začínající podnikatelé, či lidé dosud ještě bez IČO se sešli pětkrát v Moravské Třebové a pětkrát na individuálních online konzultacích. Vedení města má již zpětnou vazbu od účastníků. Ti akci považují za velmi zdařilou i díky našemu zkušenému lektorovi Robinu Langerovi.

Jak se to bude vyvíjet dál

Město plánuje akci zopakovat pro další zájemce na podzim 2022. Účastníci z podzimního běhu 2021 jsou již zařazeni do našich konkrétních programů P-PINK. To znamená, že již individuálně mohou využívat vedení i našimi externími mentory a lektory přímo v oblasti, ve které pomoc potřebují až do doby, kdy už jejich firma bude fungovat úplně samostatně.

Co na to říká náš lektor AZP

Lektor Robin Langer absolvoval všechny odborné části jak na Univerzitě Pardubice, tak online. Své osvědčené téma zopakoval i za hranicemi Pardubic. I on vidí, že pilotní projekt se povedl: "Ukazuje se, že tento produkt, jak jsme si ho nastavili, má smysl. Účastníci na něj reagují se zájmem, ptají se a učí se. Jako lektor mám pocit, že se k nim dostávají informace, které jsou pro ně nové a troufnu si říct, že i přínosné, jak pro studenty, tak pro podnikatele z praxe."

Za P-PINK Hana Štěpánová předsedkyně správní rady a projektová manažerka