P-PINK a MAS plánují společně, chtějí podpořit podnikání

05.10.2021

Pardubický podnikatelský inkubátor (P-PINK) nabídl konkrétní spolupráci všem 13 Místním akčním skupinám (MAS), které na území Pardubického kraje působí. Představili jsme jim projekt Akademie začínajícího podnikání (AZP), který je pro jednotlivé MAS jako šitý na míru. Místní akční skupina je společenství složené z neziskových organizací, z podnikatelů, z obcí apod. Zájmem P-PINK a MAS je rozvoj vymezeného území.

Když dva spolupracují, tak to bývá ku prospěchu...

V pátek se v Sezemicích konalo jednání Pléna Krajského sdružení NS MAS ČR Pardubického kraje. Jedním z bodů bylo i představení pilotního projektu Akademie začínajícího podnikání, které v říjnu startuje v Moravské Třebové. Pardubický podnikatelský inkubátor má projekt AZP vyzkoušený v online prostředí, naživo na Univerzitě Pardubice a teď jej bude aplikovat i do území Pardubického kraje.

V celém kraji žijí lidé s dobrými podnikatelskými nápady.

V Třebové začneme a plánujeme pokračovat na dalších místech ve spolupráci s jednotlivými MAS v území Pardubického kraje. Pomoc s rozjezdem pro začínající podnikatele by se tak dostala do všech částí kraje a pro všechny obyvatele i z těch nejmenších obcí.

Co na to říká jedna z ředitelek MAS...

Ing. Michaela Kovářová, předsedkyně Krajského sdružení MAS Pardubického kraje a ředitelka MAS Holicko, o.p.s. se vyjadřuje takto:

"Místní akční skupiny v Pardubickém kraji byly založeny za účelem rozvoje svého regionu, kde působí. Jejich předností je, že veškeré nápady na aktivity vychází od spodu, od obyvatel, kteří zde žijí. Navíc propojují různé pohledy na danou problematiku, a to díky spolupráci obcí, podnikatelů a neziskových organizací. Jednou z příležitostí, jak pomoci obyvatelům svého regionu, je i Akademie začínajícího podnikání. Ta umožní podpořit lokální ekonomiku, ale i zvýšit zaměstnanost v daném regionu. Na venkově totiž žijí šikovní lidé, kteří umí vyrobit kde co, ale dělají to vlastně jen tak pro zábavu. AZP je může motivovat. Z koníčku se stane profese, která uživí nejen začínajícího podnikatele, ale časem díky němu vzniknou v regionu i nová pracovní místa."

Mgr. Hana Štěpánová, projektová manažerka, P-PINK