Nemocnice bude v únoru očkovat v Paláci Pardubice bez registrace

04.02.2022

Očkování bez registrace a bez čekání? Každý únorový pátek a úterý v Paláci Pardubice! Vždy od 9 do 18 hodin zde bude k dispozici mobilní očkovací tým Pardubické nemocnice, který bude zájemce od 16 let očkovat vakcínou od společnosti Pfizer/BioNTech.

Nemocnice Pardubického kraje se dohodla s Palácem Pardubice, který upravil jednu ze svých provozoven, a už 4. února bude možné nechat se tam bez jakékoli registrace či rezervace termínu naočkovat. Očkovací tým bude v nákupním centru k dispozici každý únorový pátek a úterý, vždy od 9 do 18 hodin. Očkování je určeno pouze pro osoby starší 16 let. Byť nás to mrzí, není z technických důvodů možné očkovat na místě také děti.

"Očkování se čím dál zřetelněji ukazuje jako správná cesta, proto jsme se rozhodli, že v rámci února využijeme náš mobilní očkovací tým a přesuneme jej na nejdostupnější místo v celých Pardubicích, do nákupního centra v samém srdci města," vysvětluje Lucie Bareková, ústavní epidemioložka a koordinátorka očkování Nemocnice Pardubického kraje důvody, proč budou po čtyři únorové pátky a tři úterky zdravotníci mít svou základnu v centru Pardubic.

"S nemocnicí spolupracujeme dlouhodobě, poslední dva roky dokonce velmi intenzivně, a tak nás ani nenapadlo, že bychom zdravotníkům nevyšli vstříc. Pokud je toto způsob, jak se co nejrychleji vrátit k normálnímu životu, rozhodně podáme pomocnou ruku," říká manažer Paláce Pardubice Roman Kafonek a dodává, že pro očkování je vyhrazený prostor v prvním patře v blízkosti eskalátorů. "V minulosti zde byl obchod s pánskou módou, po celý únor se promění na očkovací centrum."

"V Pardubickém kraji se stále snažíme hledat cesty, jak občanům zjednodušit přístup k vakcínám proti covidu-19. Aktivitu nemocnice a obchodního centra proto velmi kvituji. Uvidíme, jaký bude o očkování v režimu walk-in, tedy bez předchozí registrace a rezervace zájem. Pokud by byl vyšší, budu maximálně podporovat další případné rozšíření," uzavírá náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková.

V době očkování v Paláci Pardubice je očkovací místo v Pardubické nemocnici uzavřeno. Pravidla pro očkování dětí se nemění, probíhá na základě registrace a rezervace na očkovacím místě v Pardubické nemocnici. Zájemce mladší 16 let očkujeme v pondělí, středu a čtvrtek.


Zdroj: Pardubický kraj