Michaela Matoušková o zdravotnictví v Pardubickém kraji

08.12.2023

Krajská koalice i po třech letech dobře spolupracuje a dokončuje své plány. Zástupci krajské koalici se ve čtvrtek setkali s novináři, aby zhodnotili tři roky společného fungování a představili vize do čtvrtého roku stávajícího volebního období. 

Hlavní krajská témata prezentovali hejtman Martin Netolický (3PK – Pro prosperující Pardubický kraj), 1. náměstek Michal Kortyš (ODS a TOP 09), náměstek Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj) a náměstkyně Michaela Matoušková (Starostové a nezávislí).

Velké změny pocítilo v uplynulých letech také zdravotnictví, největší stavba v podobě urgentního příjmu v Pardubické nemocnici za dvě miliardy korun bude do konce letošního roku stavebně dokončena a do plného provozu bude uvedena ve 2. pololetí příštího roku. "Pro nás je kromě velkých investic, které vytvářejí lepší podmínky pro poskytování akutní péče, důležitá stabilizace personálu, jeho vzdělávání a další aspekty, které formulujeme v projektu Přátelská nemocnice. 

Velké prostředky směřujeme do digitalizace a elektronizace zdravotnictví, aby nemocnice mohly sdílet informace a personál nebyl zahlcen administrativou, a také do kybernetické bezpečnosti. 

Důležité je pro nás ve zdravotnictví kromě profesionality také respekt, důstojnost a empatie," prohlásila náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková.

Zdroj: FB Michaela Matoušková - STAN pro Pardubický kraj