Michaela Matoušková navštívila rodiny prvních krajských novorozenců roku 2022

18.03.2022

Prvním narozeným miminkem v Pardubickém kraji se v roce 2022 stala holčička Dorotka, která přišla na svět v Orlickoústecké nemocnici. Žije s rodiči v Jablonném nad Orlicí. Prvním chlapcem, který se narodil v Chrudimské nemocnici, je Sebastien z Tisovce. Obě rodiny nyní navštívila s dárky náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková.

"Na Silvestra jsme slavili s džusem, protože jsem cítila, že porod může přijít každou chvíli a brzy pojedeme do porodnice," sdělila maminka první narozené holčičky v Pardubickém kraji v roce 2022 Dorotky, která vykoukla na svět před sedmou hodinou ranní. Maminka děvčátka se svěřila, že do porodnice vyrazili dokonce dvakrát. Poprvé těsně po půlnoci, kdy se po kontrole vrátili zpět domů a podruhé už 45 min před samotným porodem. Vše dobře dopadlo a na svět se směje malá Dorotka. Doma s babičkou držela palečky ještě téměř tříletá sestřička Bára, která pomáhá mamince s péčí o malou Dorotku. O tom, že obě děvčátka budou ve skvělé péči, nebylo pochyb. Tomu nasvědčoval i fakt, že maminka dcer před rodičovskou dovolenou pracovala jako učitelka na prvním stupni základní školy a péče o děti je její radostným posláním. Po tatínkovi, muzikantovi, budou mít obě dcery pěvecké a taneční vlohy.

Druhým miminkem v Pardubickém kraji se stal chlapec Sebastien, který přišel na svět v Chrudimské nemocnici těsně před polednem. Prvorodička z Tisovce porodila chlapce přirozeným způsobem. "Když mě malý pustí a čas dovolí, ráda peču a vařím. Je to mým dlouholetým koníčkem," prozradila maminka Sebastiena, jak tráví volný čas. "Sebastien je společenský od narození. Když je doma klid, tak neusne, potřebuje ruch kolem sebe, aby věděl, že není v místnosti sám,", podělila se novopečená maminka o zážitky, které už stihla nabrat během prvních měsíců od narození chlapečka.

"Je pro mě důležité, že obě maminky byly spokojené s péčí v našich krajských nemocnicích a do vínku dětem i jejich celým rodinám přeji hlavně zdraví," řekla Michaela Matoušková oběma rodinám. Obě maminky spojuje také fakt, že v posledním týdnu před porodem prodělaly lehčí průběh onemocnění covid. Naštěstí vše obě maminky zvládly v pořádku a nyní se můžou těšit z nových přírůstků.

Plyšový slon a dráček byli radostí pro obě děti, rodiče obou rodin obdrželi také hotovost ve výši deset tisíc korun. Finanční obnos se oběma rodinám zajisté bude hodit nejen na nutnou výbavu pro děti, nebo bude využit na vybavení domácností či dětských pokojíčků. "Setkání v rodinách bylo v příjemné atmosféře a je to pro mě jedna ze světlých stránek uplynulých ponurých dní," závěrem doplnila Matoušková.

Zdroj: Pardubický kraj