Kraj podpoří výrobu pomůcek a produktů proti COVID-19

06.04.2020

"Chceme podpořit takové inovace v regionu, které napomohou rychle reagovat na současnou situaci. Proto Pardubický kraj vyhlásil Výzvu na podporu výroby produktů a pomůcek proti COVID-19 s limitem 2 miliony korun na jednoho žadatele. Zájemci se mohou hlásit do úterý 14. dubna," uvedla krajská radní za Starosty a nezávislé Hana Štěpánová.

"Dotace je určena jak pro velké firmy, tak pro ty nejmenší dodavatele. Žádná omezení neklademe, pouze chceme, aby měla firma sídlo či pobočku na území našeho regionu. Vím, že již nyní řada firem změnila svoji výrobu například na šití roušek či výrobu dezinfekce, a tak jsem přesvědčena, že se nám sejde celá řada velmi zajímavých nápadů, které budou sloužit i v budoucnu," uvedla Hana Štěpánová.

"Pardubický kraj v souvislosti s bojem proti Koronaviru-19 oslovuje a vyhodnocuje nabídky obchodníků, a kromě toho chce podpořit také ty firmy v regionu, které jsou schopné svoji stávající výrobu či produkt inovovat tak, aby byl využitelný pro zvládání obdobných krizových situací. Může se jednat jak o konkrétní produkt, například roušky, respirátory, ochranné štíty, pláštěnky, brýle, dezinfekční prostředky, léčiva. Může jít ale také o počítačové a mobilní aplikace, které pomáhají v současné situaci. Individuální dotace není určena na nákup těchto produktů a pomůcek, ani na nákup strojů či výrobních linek. Cílem je podpořit vývoj nových produktů, případně změnu stávajících technologií pro výrobu nových produktů či poskytování služeb," píše se dále v tiskové zprávě vydané Pardubickým krajem.

Podle vedení kraje je v tuto chvíli maximální podpora na jednu žádost stanovena na dva miliony korun s tím, že se jedná o velmi rychlou výzvu. Proto ji vyhlašujeme do úterý 14. dubna.

Žádosti lze předkládat na formuláři, který je k dispozici na webu Pardubickém kraje https://www.pardubickykraj.cz/zasady-pro-poskytovani-individualnich-dotaci-z-rozpoctu-pk

Podrobnější informace poskytne Mgr. Miroslav Smejkal z oddělení regionálního rozvoje (email: miroslav.smejkal@pardubickykraj.cz, tel: 724 496 029)

Jana Rosenbergerová, tajemnice