Jiří Hájek - Co jsme vlastně zač?

20.09.2021

Dobrá otázka. Pokud se chcete něco málo dozvědět o mně, tak tady je krátký příběh.

"Táta mě od dětství vedl ke stavařině, která mě nakonec provází celý život. Teorii mi dalo ČVUT, praxi jsem získával na stavbách i v Rakousku a Německu a dodnes v oboru podnikám. Z práce se stal také koníček. Společně s rodinou jsme kompletně zrekonstruovali chátrající kapličku sv. Anny v Pardubicích. Tu se tak povedlo zpřístupnit veřejnosti.

Dělá mi radost, když podobně zapovězená místa dostávají nový život. Na zkušené za hranicemi jsem poznal rozdíly mezi technologiemi, použitými materiály, kvalitou práce, i přístup k ní byl úplně někde jinde. Po návratu jsem si řekl, že pokud chci něco změnit, musím jít do politiky.

Byl jsem starostou městského obvodu v Pardubicích a dnes působím v zastupitelstvech města a kraje. Právě města a malé obce je potřeba těsněji propojit se státem a jejich starostům podat pomocnou ruku. Chci se také zasadit o kvalitnější dopravu a lepší financování krajských silnic.

Spoluzakládal jsem pardubickou organizaci STAN a za ty roky tu poznal spoustu pracovitých a slušných lidí. To jsou vlastnosti, kterých si cením, právě takoví lidé by měli chodit do politiky. I na té nejvyšší úrovni je možné pracovat zodpovědně a s čistým štítem."

Jiří Hájek