5. krajská výzva na kotlíkové dotace je v běhu

03.10.2019

Dne 3. 10. 2019 navštívil Pardubický kraj ministr životního prostředí Richard Brabec. Řešili jsme s ním různé otázky k životnímu prostředí a čerpání dotací. Jedním z komunikovaného byly rovněž kotlíkové dotace. Tématem byly i informace z jiných krajů o možných chybách a ohrožení elektronického systému. Následovala tisková konference.

Do 5. výzvy má Pardubický kraj připraveno 176 miliónů korun. Své pořadí si začnou žadatelé určovat od 8.10. od 6:30 hod. K dnešku máme zaevidováno přibližně 1000 uchazečů o dotaci. Žádosti je možné vyplňovat pomocí aplikace na webových stránkách kraje od 4. září. Příjem žádostí bude zahájen 8. října v půl sedmé ráno a ukončen 30. října 2020. Z minulosti víme, že jen za první minutu od možnosti přihlášení se nám podařilo přijmout stovky žádostí a proto doporučuji připravit si formulář předem. Návod je podrobně popsán na webových stránkách Pardubického kraje.

V minulých čtyřech výzvách bylo uspokojeno 3341 žadatelů, kteří si vyměnili kotle. Dosud bylo zájemcům vyplaceno na tento projekt více než 360 milionů Kč. Ministr Brabec sdělil, že není na co čekat, protože od září roku 2022 nebudou moct lidé zastaralé kotle 1. a 2. emisní třídy vůbec používat.

Hana Štěpánová, radní Pardubického kraje zodpovědná za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace.