Volby do zastupitelstev krajů se uskuteční ve dnech 2. a 3. října 2020


Kandidátku STANu do krajských voleb 2020 v Pardubickém kraji tvoří vzdělaní lidé se zkušenostmi v samosprávě, zdravotnictví, školství i sportu, v dopravě, stavebnictví i vodohospodářství. Jsou to starostové, místostarostové, radní i zastupitelé obcí a měst, živnostníci a podnikatelé, ale i lékař - chirurg, záchranář, pedagog, trenér i projektant. Lídryní je starostka obce Řečany nad Labem, členka předsednictva a celostátního výboru STAN - Michaela Matoušková.

"Otevřeli jsme prostor pracovitým lidem, kteří něco dokázali, kteří jsou invenční a své nápady dokážou prosadit a chtějí tvořit společný výsledek." řekla o kandidátce Michaela Matoušková

Naše volební témata

V tématech Pardubického kraje se dobře orientujeme, protože v současném volebním období máme v jeho vedení radní za STAN Hanu Štěpánovou a v Zastupitelstvu tři naše zástupce; kromě Hany Štěpánové ještě starostu Vraclavi Oldřicha Koblížka a starostu Českých Heřmanic Pavla Eliáše.

Jaký výsledek by pro nás byl úspěchem?

Každá kandidující strana, která jde do voleb, chce získat co nejlepší výsledek, chce vyhrát. S přihlédnutím k reálným možnostem by pro nás byl úspěch obhájit tři krajské zastupitele a pozici radního. Ale může jich být víc. Při troše nadsázky si dokážeme představit, že by si voliči po dvaceti letech zvolili do čela Pardubického kraje historicky poprvé ženu - hejtmanku.

Michaela Matoušková, kandidátka na hejtmanku Pardubického kraje, členka předsednictva STAN, starostka obce Řečany nad Labem